Evil Gaming

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Cum procedezi sa fii "admin" in ochii mei, un admin decent!

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Becky G

Moderator
Moderator
Daca suspectati pe cineva de cod :
(asta daca nu reusesti sa iti dai seama din spectate ca e codat ,sunt putini ce pot face asta in comunitatea noastra)

Pasul I - Te pui spectate si studiezi playerul cu linille admin poti depista cu usurinta wallhackul,ii urmaresti cu atentie gesturile daca nu se sperie de cineva ce sare in fata lui,daca trage tinta prin pereti dupa oponenti,daca e prea pregatit si trage prea subit la iesirea inamicului in fata,daca stie exact cat sa astepte sa iasa cand oponentul a inceput sa miste e clar.., NU FACETI CONFUZIE OMUL POATE SA STIE DUPA SUNET FITI ATENTI!

Pasul II - Daca este suspect de wall dai un amx_blind nume si observa daca in cele 10 secunde reactioneaza la blind,sau face frag mai departe.Daca face frage mai departe e clar ca are wall(SA FII SIGUR CA SI-A LUAT IN BLIND VEZI IN CONSOLA SAU IN CHAT SA FII SIGUR CA I-AI DAT BLIND NU I-AI GRESIT NUMELE SAU CEVA!),sa fii sigur ca serverul a zis jucator xxx blind 10 secunde,daca ia blind nu te baza 100% sunt coade care deja anunta playerul de are blind si face pe prostu'

Pasul III - Nu te pripi sai ceri pozele ca va iesi dei codat,

- 2 la mana inainte sa ceri pozele la un player INTREBI CEILALTI ADMINI de nu i-au facut deja DACA DA NU VA PUNA DUMNEZEU SAI MAI FACETI IARA ca jukatorii buni sunt furstrati ca nu-i lasati sa joace si ca sunteti limbajul! ca nu stiti sa va dati seama din spectate..! DECI POZA DOAR DUPA SPEC MULT nu ca te omoara si faci poze direct!

- dai in consola amx_ip si ii copiezi ipul sa-l ai...Daca ii faci demo inainte sai ceri pozele si mai bine,sa ai cat mai multe DOVEZI! cu cat mai multe dovezi cu atat mai bine ,daca playeru face o plangere si tu nu ai dovezi DA FOARTE RAU LA ADMINUL TAU indiferent ca a avut cod sau nu DOVEZI....DOVEZI....DOVEZI

Pasul IV - Daca nu esti sigur NU TE PRIPI! cerei la om pozele cu comanda amx_ss nume ,dupa aceasta comanda el va fi pus automat la SPECTATOR si acolo ar trebui sa ramana pana preda pozele gasite in cstrike 3 POZE OBLIGATORIU NU 1 NU 2 3!

Pasul V - Daca refuza sa deie pozele ii dai amx_banshot,amx_destroy,

- ATENTIE playerii cu scor praf sau din lene de spectate (din partea voastra) sa nu cereti poze doar sa va aflati in treaba!,

- am vazut cazuri ca cereti poze la spart cu 5 kiluri 10 deathsuri da isi prinde bulanu vietii pe voi si voi sa va aflati in treaba cereti poze NU ASA SE FACE BANATI PLAYERII ACTIVI PEDEGEABA

- pe langa asta mai sunt si sparti ce HABAR NU AU sa trimita un mail sau sa caute directorul csului ,sau nu stiu romana/engleza pt cei fara raspuns evitati banul SI BAGATI DE SEAMA AVEM NEVOIE DE PLAYERI! nu ii defrisati.....

- bagati de seama ca un codat dupa poze in 99% din cazuri iese ,

- Daca e smecher codatu sau ma rog se crede destept.... si are nume cu nush ce semne sau o singura litera la comanda ban iti va zice ca sunt mai multi cu numele respectiv,NICI O PROBLEMA dai amx_banmenu si il selectezi de acolo si lai rezolvat.

FITI TOT TIMPUL CU UN PAS INAINTE DE RESTU! PASTREAZA-TI ADMINUL! inainte de fiecare ban FI DESTEPT FA UN DEMO PLAYERULUI (un filmulet cu care putem revedea mai tarziu si decide impreuna de e codat sau nu),cum faci un demo?foarte usor! scrii in consola record numeplayer
Cand termini dai stop filmuletul il gasesti in ctrike cu numele ce lai dat mai sus ,daca ai o reclamatie pe site pt ban dat asa ai tot timpul dovezi.

- Adminii ce au dat destroy/banshot si nu au dovezi mai ales pt aim ce nu se vede din poze <nu au dat record> pierd instant accesul!
- Adminii ce dau map change cas ei vai de penis lor cum am vazut cativa ca intra si schimba harta PIERDETI ACCESU! daca sunteti mai multi on VA CONSULTATI DE COMUN ACORD CE HARTA SA FIE,pe baza /harti evident,daca sunt alti admini on de mai mult si voi abia ati intrat intrebati ce harti cum etc!
- Adminii ce acuza alt admin fara DOVEZI SOLIDE de cod pierd instant accesul,
- Pt admini va dau un sfat cum sa-l prindeti cu cod DEMO are imunitate deci nu poti face SS (la rankul admin) deci faci demo si iti spun eu de are ,fi smecher nui zi nimic doar fa demoul !
- Pt adminii ce acuza alti playeri pe chat GEN SHIFT un ametit si ma si intreaba de ce il fac SPART cand ii zic a 3 a oara il prind ca face alela codat pe fiecare pe chat in loc sa faca un demo etc pierde accesu!,frumos pe amx_chat va consultati cod nu cod
- Pt injurii de genul acuzatii cod repetate se da gag/kick cel mult!,daca da retry dupa gag aveti dreptul la ban max 15 min!!!,faceti bine si citit ca nu mai iert si dati un reply aici sa stiu ca ati citit nu zic la nimeni nimic (sa va demonstrez la cati le pasa si citesc tot,cei ce citesc dai reply citit) dar intro sapt de nu am reply de la fiecare iau masuri.

- Adminii ,voi trebe sa ma ajutati sa depistez slakerii mai ales moderatorii care au adminul POMANA ,ca moderator trebe sa ai macar 15 ore pe sapt,deci va rog sa imi ziceti de adminii inactivi,va da bine pt adminul vostru ...rau pt alor

- ATENTIE admin bun pt mine inseamna ACTIV si pe srv si pe forum !

- ATENTIE aviz amatorilor realizam faptul ca multi SUNTETI COPII ATI PRIMIT O SANSA astia de 14 16 ani in 2 sec va vad comportamentul aiuria va tai direct din admine de NU VA MATURIZATI (gen buzuri pe mes,impresii etc SUNT UN OM F OCUPAT SI NU AM TIMP DE COPILARIILE VOASTRE)

Bagati bine de seama este informatie pretioasa aici adunata deal lungul anilor ca admin, cititi bine si bagati de seama ca e info super util pe viitor pe orice srv atata respect sa aveti si voi macar sa cititi asta.

Vezi profilul utilizatorului

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum